למה זרעי פשתן?

הוותיקים שבינינו בוודאי זוכרים את כריות החימום הישנות מלאות הכוסמת. בזמנו, הכריות עשו את העבודה אך מאז, נעשו ניסיונות רבים למצוא תחליפים טובים יותר למילוי כריות החימום לרבות דגנים אחרים. במרוצת השנים, מגוון חומרי הגלם התרחב והביא לכריות חימום שאוגרות חום בצורה מיטבית.

אחת הבעיות הקיימות עם כריות במילוי כוסמת או דגנים אחרים היא שהן מושכות חרקים. היית רוצה לגלות יום אחד שכרית החימום שלך פתאום משמשת בית ליצורים קטנים ולא חביבים?

למה זה קורה?

גרעיני הכוסמת והדגנים מכילים בתוכם מים אשר מהווים בסיס להתפתחות חרקים. לעומתם, זרעי הפשתן מכילים שמן ולכן לא מאפשרים זאת. כמו כל חפץ בעולמנו גם הכריות מלאות במיקרו-אורגניזמים. כריות הדגנים מספקות למיקרו-אורגניזמים את התנאים האופטימליים להתפתחות באין מפריע בעוד כריות הפשתן לא מאפשרות זאת.

למה זרעי פשתן

למה זרעי פשתן במקום דגנים אחרים?

כריות זרעי פשתן הן החידוש האחרון בתחום הכריות לחימום ולקירור. לאחר חימום הכריות, זרעי הפשתן פולטים חום עדין ולח אשר מקדם את ריפוי האזור המטופל. יתרה מזאת, כריות החימום שלנו משומשות על ידי פיזיותרפיסטים ומוקדים רפואיים להקלה על כאבים אצל מטופלים ושלל טיפולים אחרים.

זרעי פשתן הם זרעי פרחים, ולא דגנים, ולכן הם מכילים 30-40% שמן. השמן נשאר בתוך הזרע בעת החימום ולכן יכול להתחמם ולאגור את החום שוב ושוב. זרעי דגנים מנגד, מכילים מים במקום שמן ולכן לאחר מספר חימומים, המים שבתוכם מתאדים והמוצר מאבד את יכולתו לשמור על החום לאורך זמן.

מה לגבי הריח?

לרבים מכריות החימום המבוססות דגנים יש ריח חריף לאחר מספר שימושים בניגוד לכריות המבוססות פשתן.

מה לגבי קירור?

זרעי פשתן לא קופאים כמו דגנים אשר מכילים מים ולכן הם יכולים לאגור את הקור לזמן ממושך. לפיכך, כריות החימום מבוססות הפשתן יכולות לטפל בדלקות קלות או אף בהרגעת חום.

צורת זרעי הפשתן

צורת זרעי הפשתן מאפשרת להם להחליק טוב יותר זה על זה בתוך כרית החימום ולהתאים את עצמה בקלות על פני הגוף לעומת קליפות כוסמת המעוצבות בצורה לא סדירה ולכן כריות זרעי פשתן נוחות יותר ורכות יותר.

ומה עם בקבוק מים חמים?

לא הרחבנו לגבי התחליף של חימום באמצעות בקבוק מים חמים בעיקר בגלל שתי סיבות:
קיבלנו פניות ממספר לקוחות שהבקבוק "התפוצץ" להם בידיים בזמן השימוש;
חימום בקבוק פלסטיק במיקרוגל עלול לייצר חומרים רעילים.

אז איזו כרית חימום אפשר להציע לך היום?

whatsapp
עגלת קניות